Hansa-Flex - Usługi - Spawanie rur
Jeśli interesuje Cię kwestia spawania, HANSA-FLEX przychodzi z pomocą. Połączenia wynikające z procesu spawania powstają poprzez ich miejscowe stopienie i zestalenie. Obok szeregu innych usług, spawanie rur to również chleb powszedni dla ekspertów niemieckiej firmy. W HANSA-FLEX spawa się rury ze stali nierdzewnej i czarnej metodą TIG 141. W zależności od materiału jaki spawamy i efektu, jaki chcemy uzyskać, będziemy używać spawarki łukowej, MIG/MAG lub TIG. Poszczególne metody spawania wymagają innego sprzętu i dodatkowych narzędzi, jak drut spawalniczy czy chociażby gaz ochronny.
Metoda TIG 141 polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego. Dzieje się to za pomocą nietopliwej elektrody wolframowej w osłonie gazu obojętnego. Powierzchnia materiału zostaje stopiona poprzez łuk spawalniczy, Rury spawane metodą TIG 141 są wyjątkowo odporne na uszkodzenia, a ich żywotność określa się mianem ponadprzeciętnej. HANSA-FLEX przy projektach wymagających dodatkowo obróbki skrawaniem, współpracuje ze specjalnym oddziałem, który udostępnia do tych celów centrum obróbcze CNC. Co stoi za tą nazwą? Jest to specjalistyczne i kompleksowe urządzenie, które spełnia zadania jak frezowanie, wiercenie czy gwintowanie w komorze roboczej. Centrum obróbcze CNC to maszyna usprawniająca i optymalizująca czas pracy przy obróbce metali.
Spawanie rur stalowych to łączenie ze sobą stalowych elementów przy pomocy ciepła. Stal ulega stopieniu do stanu płynnego, by następnie zostać dołączona do kolejnego wybranego elementu. Kolejnie materiały wystarczy schłodzić, by zasklepiły się w jedną konstrukcje. Warto zaznaczyć, że proces ten nie obejdzie się bez spawarki, maska spawalniczej, czy rękawic ochronnych. Odpowiednie przygotowanie rur to podstawa spawania. Stalowa rura musi być zabezpieczona i stabilna, aby cała operacja przyniosła pożądany skutek i oczyszczona z ewentualnych zanieczyszczeń.
Pozornie prosty mechanizm potrzebuje jednak wyjątkowej dokładności, by finalny efekt był zadowalający. HANSA-FLEX dysponuje personelem nadzoru spawalniczego o pełnej wiedzy technicznej wg EN ISO 14731. Doświadczenie i kwalifikacje Europejskiego Inżyniera Spawalnika (EWE) pozwalają nam na realizację projektów o wysokich wymaganiach jakościowych.
Wyszkolony personel inspekcyjny na bieżąco prowadzi kontrolę jakości oraz wykonuje wymagane badania w trakcie produkcji spawalniczej zgodnie z wymaganiami normy kolejowej EN 15085-2. Nasz zakład posiada certyfikat spawalniczy CL2, który jest na bieżąco audytowany oraz kontrolowany przez zewnętrzne jednostki certyfikujące.
Newsletter
Bądź na bieżąco
Hansa-Flex
Mobilny Serwis
Kontakt