350x100_HANSA-FLEX_Logo

Serwis akumulatorów hydraulicznych

Nabijanie akumulatorów hydraulicznych

Akumulatory hydrauliczne, zwane również hydroakumulatorami, pozwalają na magazynowanie i gromadzenie energii potrzebnej do funkcjonowania układów hydraulicznych. Olej wypełniający instalacje nie jest w stanie samodzielnie akumulować energii, taką funkcję spełnia więc gaz wypełniający akumulator. Do urządzenia hydraulicznego wtłacza się gaz obojętny i spręża do tak zwanego ciśnienia wstępnego naładowania. W momencie gdy ciśnienie oleju przekroczy ten próg, zaczyna wpływać do hydroakumulatora. Akumulatory to zatem zbiorniki, które w układach hydraulicznych spełniają funkcję rezerwy energetycznej. Są one bardzo często stosowane w urządzeniach hydrauliki siłowej, które potrzebują kontrolowanej podaży energii. Wyróżniamy 3 typy akumulatorów hydraulicznych. Różnią się one sposobem gromadzenia energii. Są to odpowiednio:
– akumulatory gazowe,
– akumulatory sprężynowe,
– akumulatory ciężarowe.

Regeneracja akumulatorów hydraulicznych

Nabijanie akumulatorów hydraulicznych to nic innego jak podpięcie reduktora i butli z azotem do zaworu gazowego akumulatora. Kontrola i napełnianie powinno odbywać się regularnie, a odpowiedzialni pracownicy zwykli sprawdzać ewentualne spadki poziomu ciśnienia raz w tygodniu.

HANSA-FLEX prowadzi serwis akumulatorów hydraulicznych w zakresie:
– kontroli ciśnienia azotu w akumulatorze,
– napełnianie akumulatorów hydraulicznych azotem,
– wymiany pęcherza lub membrany gumowej akumulatora hydraulicznego,
– wymiany zaworu gazowego akumulatora hydraulicznego,
– wymiany zaworu wylotowego akumulatora hydraulicznego.

Sprzęty hydrauliczne powinny być regularnie serwisowane i regenerowane, by zapobiec trwałym uszkodzeniom układów hydraulicznych. Dobrymi praktykami będą z pewnością wymiany uszczelek, tłoczysk czy membran. Specjaliści oceniają stan poszczególnych części akumulatorów. Za pomocą przyrządów wykonują pomiary ciśnienia i szczelności przewodów. W określonych przypadkach dokonują wymiany wadliwych elementów. Dbanie o sprzęty hydrauliczne to najlepsza praktyka przeciwko niepożądanym kosztom i przerwom w funkcjonowaniu układów hydraulicznych. Nieplanowane przestoje w pracy potrafią znacząco wpłynąć na dochody firmy.

HANSA-FLEX gwarantuje odpowiednie wyszkolenie serwisantów, którzy zaopiekują się Twoim akumulatorem. Fachowcy oferują serwisowanie akumulatorów i najwyższą jakość obsługi. Nie musisz się więc martwić o jakość i perfekcyjną obsługę.