350x100_HANSA-FLEX_Logo

Filtracja lub wymiana oleju hydraulicznego

Wymiana oleju hydraulicznego

Proces wymiany oleju wymaga pomocy profesjonalistów i ich rozważnego podejścia do tematu. Wyeksploatowane układy hydrauliczne potrafią pracować o 80% mniej skutecznie niż pozwalałyby na to ich możliwości. Sprawdzenie przepływu i temperatury oleju przy maksymalnym ciśnieniu to podstawa fachowej analizy. Jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze oleju jest lepkość. Im mniejsza jest, tym łagodniejszy stawia opór w trakcie przepływu. Lepkość jest wielkością zależną od temperatury, ciśnienia i rodzaju cieczy. Równie ważnym aspektem w przypadku oleju jest jego odporność na korozję i utlenianie. Jeśli Twoje maszyny pracują z przerwami lub sezonowo, ten aspekt powinien być dla Ciebie tym ważniejszy. Oleje różnią się również właściwościami smarnymi, które są kluczowe dla należytego przepływu cieczy przez systemy hydrauliczne. Eksperci HANSA-FLEX przyjadą pod wskazany adres, by specjalnie dla Twojej firmy przeprowadzić kompleksową wymianę oleju. Przy wymianie oleju nie zapominaj, że również nowy olej hydrauliczny wymaga filtracji do poziomu zalecanego przez producenta maszyny.

Filtracja oleju hydraulicznego

Znaczące zagrożenie dla układów hydraulicznych niosą zanieczyszczenia. Stąd właśnie bierze się rola filtracji. Nie zawsze bowiem wymiana oleju to najrozsądniejsze rozwiązanie. Niebagatelną rolę w klarowności naszego oleju pełni filtracja. Specjaliści Hansa- Flex badają olej hydrauliczny i określają aktualny stan jego zanieczyszczenia, proponując kroki zaradcze. Zabrudzone przewody, elementy układu hydraulicznego, zanieczyszczone filtry hydrauliczne to następstwo zanieczyszczonego oleju hydraulicznego. Taka sytuacja sprzyja korozji i niszczy powierzchnię wewnątrz przewodów i komponentów hydraulicznych (zaworów, siłowników, pomp). Eksperci HANSA-FLEX przeprowadzą analizę cieczy, by następnie przedstawić najkorzystniejsze rozwiązanie. Filtracja oleju hydraulicznego to po prostu regeneracja cieczy. W trakcie tego procesu z oleju hydraulicznego pozbywa się wody. Dokonuje się analizy PH cieczy i bada się parametry, na przykład na obecność grzybów i bakterii. Instalacja hydrauliczna działa, kiedy poszczególne jej elementy pracują korzystnie dla siebie nawzajem. Dlatego właśnie nie należy lekceważyć tematu jakości oleju hydraulicznego. Przeprowadzenie analizy oleju powinno być stałą praktyką w branżach przemysłowych. Podejmując się filtracji zamiast całkowitej wymiany oleju zyskujesz na czasie i oszczędzasz pieniądze. Proces filtrowania cieczy angażuje bowiem mniej załogi i przebiega bez zatrzymywania produkcji i trwa do momentu, kiedy olej osiągnie parametry klas czystości porównywalne z całkowicie nowym produktem.

HANSA-FLEX bez problemu sprawi, by Twoje systemy działały wydajnie i bezawaryjnie. Profesjonalnie przeszkoleni eksperci zdecydują, czy olej znajdujący się w Twoich przewodach nadaje się do wymiany czy jedynie filtracji. Eksperckie wykonanie zapewni Twoim maszynom wzrost poziomu produkcji, większą higienę pracy i spokój na długi czas.

Poznań
61 652 73 37
poz@hansa-flex.com
60-451 Poznań
Jana Henryka Dąbrowskiego 560

Poznań
61 875 03 07
ppz@hansa-flex.com
61-013 Poznań
Chemiczna 3

Wrocław
71 328 17 80
pwr@hansa-flex.com
51-421 Wrocław
Rakowa 14a