Hansa-Flex - Usługi - Konfigurator siłowników
HANSA-FLEX oferuje własny konfigurator siłowników, dzięki któremu połączysz odpowiednie komponenty w całość. Siłowniki wprawiają w ruch części maszyn. Sporo branż używa w swojej pracy siłowników hydraulicznych. Elementy te mogą odpowiadać za pracę podnośników czołowych, koparek, pras, a także niezliczonej ilości maszyn rolniczych. Warto także wiedzieć, że elementy te często montowane są w hydraulicznych zamkach do drzwi, lub przy szafkach. Ponadto siłowniki hydrauliczne znajdują zastosowanie w branży motoryzacyjnej w warsztatach samochodowych i mechanicznych, w lotnictwie, górnictwie, transporcie, a także w branży medycznej i chemicznej.
Procedura kreacji siłowników opiera się na 4 poziomach. Podczas pierwszego z nich klient ma do wyboru rodzaj mocowania. Są to odpowiednio:
– mocowanie tylne na sztywnej tulei
– mocowanie tylne na uchu wahliwym
– mocowanie przednie na kołnierzu
– mocowanie tylne kołnierzowe
Następnie klient dobiera pasujące mu tłoczysko. Jak działa i czym jest tłoczysko? Warto przypomnieć, że do działania siłownika potrzebny jest olej. Ów płyn wtłaczany jest do komory cylindra, gdzie pod wpływem ciśnienia wysuwa tłoczysko. Gdy ciśnienie oleju zostaje zahamowane, tłoczysko staje w miejscu. Następnie opada (cofa się) gdy olej wróci do zbiornika. Opisane działanie dotyczy najbardziej podstawowego siłownika, na którym najłatwiej wytłumaczyć istotę tłoczyska.
Gdy już dobierzemy interesujące nas tłoczysko, przychodzi kolej na dobór średnicy roboczej cylindra. Rozpiętość dostępnych wartości sięga od 40 mm do 160 mm średnicy. Są to standardowe i najczęściej wybierane wartości. W przypadku ewentualnego braku interesującej Cię średnicy, warto skontaktować się z firmą telefonicznie.
Kolejno dostosowujemy średnicę tłoczyska. W tym miejscu mamy do wyboru wartości pomiędzy 20mm a 28mm.
Sprawdź nasz kreator siłowników tutaj.
Jeśli podjęliśmy już decyzje odnośnie średnicy cylindra i tłoczyska, przedostatnim punktem jest skok siłownika. Siłownik jest odpowiedzialny za wprawianie w ruch całej maszyny, a skokiem określa się odległość, na jaką może wysunąć się tłok w czasie wykonywania procesu. Precyzyjne dobranie odległości to jedna z najistotniejszych kwestii w kontekście prawidłowej pracy siłownika. Jednocześnie zbyt krótki i zbyt długi skok może spowodować niepożądane efekty pracy urządzenia. Kupujący dobiera odległość skoku w widełkach 100mm-1000mm.
Ostatnim punktem konfiguracji siłowników jest wystosowanie zapytania ofertowego do HANSA-FLEX. W ten sposób firma poznaje potrzeby klienta i może określić jak długo zajmie jej przygotowanie odpowiedniego cylindra.
Newsletter
Bądź na bieżąco
Hansa-Flex
Mobilny Serwis
Kontakt