350x100_HANSA-FLEX_Logo

Czyszczenie rur i przewodów hydraulicznych

Czyszczenie rur hydraulicznych

HANSA-FLEX wyspecjalizowała się również w czyszczeniu przewodów przemysłowych, hydraulicznych oraz rur precyzyjnych hydraulicznych. Jeśli bród w przewodach nie daje Ci już spokoju, nie zastanawiaj się i kontaktuj się z HANSA-FLEX. Jednym z głównych powodów, dla którego warto zadbać o czystość swoich urządzeń hydraulicznych jest obecność oleju hydraulicznego. Dbałość o jego klarowność jest kluczowa, jeśli chcemy by nasze układy i rury działały jak najdłużej. Istotne okazuje się również filtrowanie nowego oleju, zanim wpuścimy go do naszych rur. Takie działania, w połączeniu z odpowiednią filtracją oleju, pozwolą nam zminimalizować ryzyko zatkania się czy awarii rur. Będąc przy kwestii filtracji, warto zaznaczyć jej wpływ na higienę przewodów. Wyposażając się w odpowiednie, łatwo dostępne filtry, oszczędzisz sobie nerwów i wydatków w przyszłości. Pamiętaj o standardach czystości i różnych normach w zależności czy korzystasz z pomp tłokowych, czy zębatych.

Czyszczenie przewodów hydrauliczncy

Firma korzysta z zaślepek termokurczliwych, przeznaczonych do zabezpieczenia przewodu po wcześniejszym wyczyszczeniu. Eliminują one możliwość ponownego zabrudzenia wcześniej oczyszczonego przewodu. Montuje się je przy użyciu gorącego powietrza, są wykonane z wyjątkowo wytrzymałego materiału. W kwestii czystości niezastąpione są urządzenia, jak: Jet Cleaner i Ultra Clean i to właśnie nimi prace wykonuje firma. HANSA-FLEX oferuje kompleksową ofertę czyszczenia przewodów hydraulicznych, których zanieczyszczenia pojawiają się często przy samej instalacji. Problemy z czystością powstają zarówno przy cięciu węży hydraulicznych, jak i przy procesie przepływu zabrudzonego oleju. Proces technologiczny, który rozpoczyna się od cięcia węży przemysłowych lub hydraulicznych, wpływa na czystość układu, który należy oczyścić przed uruchomieniem, co w teorii wydaje się oczywiste, lecz praktyka często to weryfikuje.

Podobnie ma się sytuacja w przypadku czyszczenia instalacji w układach hydraulicznych. Olej przepływa przez wszystkie elementy układu hydraulicznego. Higiena układu od wewnątrz odbywa się za pomocą sprężonego powietrza, a następnie zaślepianiu przewodu specjalnymi zaślepkami. Do tego celu używamy dwóch systemów czyszczących:
– mobilnego urządzenia czyszczącego: Jet Cleaner 11KIT (Eurocomp) (zalecanego do stosowania w oddziałach jak i w przypadku serwisu mobilnego FLEXXPRESS.
– stacjonarnego urządzenia czyszczącego 32 mm (Ultra Clean) zalecanego do stacjonarnego użytku w przypadku produkcji seryjnej.