Magazynowanie Kanban i dostawy Just in Time

Magazynowanie w systemie Kanban i system dostaw Just in Time to dla naszych klientów niski poziom kosztów magazynowania oraz dostępności towaru dostosowanej do zdolności produkcyjnej w razie potrzeby.

Zalety magazynowania w systemie Kanban i dostaw Just in Time:

 • niskie koszty magazynowania dla klienta,
 • prosty przegląd zużycia materiałów i zapasów,
 • zapewniona bieżąca dostępność materiałów do produkcji klienta
 • system Kanban można ustawić bezpośrednio na linii produkcyjnej
 • monitorowanie procesów zamówieniowych klienta,
 • unikanie błędów przy tworzeniu zamówień,
 • aktualny podgląd sytuacji magazynu Kanban za naciśnięciem jednego klawisza

Od teraz klienci korzystający z dostaw w ramach Just in Time oraz Kanban mogą być w pełni wspierani transakcjami przeznaczonymi specjalnie do przechowywania danych. HANSA FLEX wprowadziła już unowocześniony, automatyczny proces skanowania, rejestrowania i przekazywania danych o zakupach prosto do komputera bezpośrednio w programie SAP. Nie potrzeba już korzystać z excela czy ręcznego wprowadzania danych, które często prowadziło do błędów. Przekazywane przez mobilny skaner dane są widoczne w programie SAP w HANSA FLEX w czasie rzeczywistym.

Dzięki wizualizacji magazynu Kanban w SAP (tzw. tablica Kanban) możesz w dowolnym momencie wyświetlić aktualną sytuację magazynu za pomocą jednego przycisku. Na tablicy Kanban wymienione są wszystkie materiały z magazynu, a pojemniki są pokazane graficznie. Kolor pojemnika odzwierciedla aktualny stan. Na przykład, jeśli kontener jest czerwony, jest pusty i czeka, aż odpowiedzialny oddział HANSA FLEX ponownie zaopatrzy się w materiał. Dane istotne dla uzupełnienia (zapotrzebowanie materiałowe, wymagana ilość, na jakiej linii produkcyjnej powstało zapotrzebowanie) są określane przez system za pomocą unikalnego numeru identyfikacyjnego kontenera. Jest to zakodowane w kodzie kreskowym. Każdy kontener otrzymuje kartę Kanban, która jest automatycznie generowana przez system. Na karcie nadrukowany jest numer materiału klienta, numer materiału i oznaczenie materiału HANSA FLEX oraz oznaczenie linii produkcyjnej, na której znajduje się kontener. W ten sposób zagwarantowane jest jednolite oznakowanie pojemników.

W magazynie Kanban można również umieścić przewody wężowe i pełne połączenia złączne. Przewody wężowe nie są przechowywane w pojemnikach, ale wiszą na półce Kanban. Dane są rejestrowane za pomocą „kart skanera”, które w określonych odstępach czasu wiszą na półce. System oferuje również możliwość automatycznego wyliczenia ilości kontenerów i ilości materiału na kontener na podstawie wartości historycznych w odniesieniu do czasu uzupełnienia materiału dla HANSA FLEX.

Żaden z produktów nie spełnia Twoich wymagań? Szukasz czegoś innego?

zadzwoń Zadzwoń: 601 18 19 18
logo hansaflex
Dąbrowskiego 560, Poznań
telefonmailsklep

Potrzebujesz pomocy lub indywidualnej oferty?

Zostaw swój numer telefonu.

Oddzwonimy!

  Potrzebujesz pomocy lub indywidualnej oferty?

  Zostaw adres mailowy.

  Napiszemy.