Badanie czystości oleju hydraulicznego zgodnie z norma ISO 4406

Dlaczego należy pielęgnować ciecz roboczą w układach hydraulicznych?

Oleje hydrauliczne ulegają zużyciu i starzeniu podczas użytkowania i dlatego należy je wymieniać. Moment, w którym to nastąpi, zależy od wydajności oleju oraz warunków pracy i eksploatacji. Jednak okazjonalna wymiana oleju hydraulicznego i filtra układu nie gwarantuje, że olej będzie stale czysty. Nawet świeży olej jest często bardzo brudny! Praktyka pokazuje, że ponad 75% wszystkich układów hydraulicznych jest bardzo brudnych, a około 80% wszystkich awarii maszyn lub uszkodzeń hydraulicznych można przypisać złej czystości oleju.

Zabrudzenia oleju mogą powodować zwiększone zużycie podzespołów, filtrów i oleju, awarie maszyn, a w rezultacie przestój w produkcji! Dzięki ukierunkowanemu i konsekwentnemu stosowaniu serwis płynów minimalizuje zużycie komponentów i zapobiega awariom i przestojom maszyny.

Serwis płynów Hansa-Flex oferuje następujące usługi:

  • analiza Twojego parku maszynowego,
  • pobieranie próbek i analiza oleju na miejscu,
  • analiza oleju w laboratorium

Każda próbka oleju może dostarczyć ważnych danych o stanie oleju lub układu, określić jaki jest stan maszyny? Cząsteczki zużycia w oleju wskazują na zużycie mechaniczne (łożyska, uszczelnienia itp.),

Serwis płynów to usługa HANSA-FLEX, która pozwala zlecić konserwację oleju naszym specjalistom. Skuteczna konserwacja oleju nie jest łatwym zadaniem. Nasi klienci otrzymują szybki, precyzyjny i znaczący raport z serwisu płynów na temat aktualnego stanu oleju w każdej maszynie z osobna oraz odpowiedni środek zaradczy lub sugestię rozwiązania problemu.

Żaden z produktów nie spełnia Twoich wymagań? Szukasz czegoś innego?

zadzwoń Zadzwoń: 601 18 19 18
logo hansaflex
Dąbrowskiego 560, Poznań
telefonmailsklep

Potrzebujesz pomocy lub indywidualnej oferty?

Zostaw swój numer telefonu.

Oddzwonimy!

    Potrzebujesz pomocy lub indywidualnej oferty?

    Zostaw adres mailowy.

    Napiszemy.