350x100_HANSA-FLEX_Logo

Forma HANSA-FLEX wyznacza nowe standardy w hydraulice siłowej.

HANSA-FLEX prezentuje własny system formowania rur, który współpracuje ze sprawdzonymi nakrętkami łączącymi w technologii płynów (połączenie stożkowe 24 ° zgodnie z DIN EN ISO 8434-1). Dlatego, w przeciwieństwie do innych rozwiązań, nie wymaga żadnych kosztownych elementów specjalnych. Forma HF, która została opracowana całkowicie we własnym zakresie, dzięki licznym innowacjom wyznacza nowe standardy w zakresie szczelności, czystości, zachowania przepływu, niezawodności i łatwości instalacji.

Opracowanie formy HF jest kluczowym elementem dla nas jako dostawcy systemów w technologii płynów. Będziemy w stanie zaoferować naszym klientom wszystkie komponenty od formowanych i giętych rur po odpowiedniki i materiały montażowe z jednego źródła”, wyjaśnia Florian Burchards, kierownik ds. rozwoju w HANSA-FLEX. Dzięki takim rozwiązaniom Hansa-Flex jest kompleksowym partnerem dla każdego klienta. Nasi klienci nie muszą już mieszać komponentów różnych producentów, jeśli chodzi o rury formowane, ponieważ mogą wykorzystaj cały asortyment HANSA-FLEX. Własna produkcja oznacza niekompatybilność lub niejasną odpowiedzialność w przypadku, gdy gwarancja należy do przeszłości.

Wysoka czystość.

Niezależnie od producenta i systemu obowiązuje zasada, że formowanie rur powoduje zagięcia konturowego wewnątrz rury. Podczas opracowywania HF-Form HANSA-FLEX przywiązywała dużą wagę do tego, aby kontur połączenia na końcu rury nie tylko spełniał wszystkie wymagania normatywne, ale także aby kontur wewnątrz rury utworzony od wewnątrz był jak najmniejszy . „Kompleksowe analizy w laboratorium HANSA-FLEX w celu zbadania czystości technicznej zgodnie z VDA Tom 19 wykazały, że tzw. worek kompresyjny (zagięcia konturowego wewnątrz rury ) jest znacznie mniej wyraźny niż u innych dostawców, znacznie ułatwia czyszczenie, ponieważ mniej ciał obcych może zbierać się w rurze”, Florian Burchards, kierownik ds. rozwoju w HANSA-FLEX opisuje kluczową zaletę formy HF. Dotyczy to nie tylko standardowego czyszczenia rury po produkcji w HANSA-FLEX, ale także bieżących serwisów u klienta, na przykład, gdy programy płukania są przeprowadzane w układzie, aby uniknąć osadów.

Zoptymalizowane zachowanie przepływu i uproszczony montaż.

Kolejna zaleta to zredukowany do minimum tzw. worek kompresyjny (zagięcia konturowego wewnątrz rury ). Poprawia to zachowanie przepływu w rurze. Konsekwentnie unika się turbulencji, które powodują straty ciśnienia, a tym samym straty wydajności, co jest również spowodowane wyjątkowo małymi wymiarami szczelin. Forma HF to prawdziwa alternatywa jeden do jednego dla konwencjonalnych pierścieni zacinających. Nie wymaga zmian planistycznych w konstrukcji. Istniejące rysunki można łatwo zaktualizować w celu użycia formularza HF. Firmy, które wybierają formę HF, korzystają również z licznych zalet w zakresie montażu. Oszczędzają Państwo czas, ponieważ etap montażu pierścienia zacinającego staje się zbędny. Jednocześnie zwiększają niezawodność procesu, ponieważ ryzyko nieprawidłowego montażu, spowodowane nieprawidłowym zamocowaniem pierścienia zacinającego, jest całkowicie wyeliminowane poprzez formowanie rury.

Brak części specjalnych.

Jednym z głównych wymagań podczas prac rozwojowych było zaprojektowanie formy HF do połączenia z częściami standardowymi. „Porównywalne rozwiązania na rynku często wymagają specjalnych części funkcjonalnych, takich jak specjalne nakrętki czy uszczelki. Wiążą się one nie tylko z wyższymi kosztami, ale także utrudniają zakup” – mówi Florian Burchards, kierownik ds. rozwoju w HANSA-FLEX, uzasadniając decyzję o rezygnacji z części specjalnych. Natomiast w przypadku HF-Form zastosowano sprawdzoną i znormalizowaną nakrętkę łączącą zgodną z normą DIN EN ISO 8434-1 z asortymentu HANSA-FLEX, która służy również do montażu pierścieni zacinających i połączeń śrubowych rur. HANSA-FLEX stosuje również standardowe części do uszczelnienia elastomerowego. Do różnych mediów i zakresów temperatur zamiast czasami drogich specjalnych uszczelek stosuje się znormalizowane oringi. Krótko mówiąc, dzięki temu systemowi formowania HANSA-FLEX będzie w przyszłości oferować zrównoważony i bezpieczny system połączeń w hydraulice siłowej. Przyczynia się do tego również zintegrowana w konstrukcji formy HF ochrona przed montażem. Kolejna zaleta HANSA-FLEX wykorzystuje części znormalizowane, ponieważ połączenie uformowanej rury wymaga jedynie znormalizowanej nakrętki łączącej. Instalatorzy nie potrzebują żadnych specjalnych części ani specjalnych narzędzi i mogą łączyć układy rurociągów jak zwykle.

Forma HANSA-FLEX wyznacza nowe standardy w hydraulice siłowej.

Certyfikowane bezpieczeństwo.

W formie HF trzy strefy uszczelniające zapewniają długotrwałą ochronę przed wyciekami. Oprócz uszczelki elastomerowej w postaci oringa, dodatkowe zabezpieczenie zapewniają dwie metalowe powierzchnie uszczelniające – ponieważ strefy uszczelnienia są zaprojektowane nadmiarowo: „Jeżeli np. nieumyślnie nie założysz oringa podczas montażu, inne strefy uszczelniające gwarantują bezproblemową pracę – zgodnie ze wszystkimi normami ”– wyjaśnia Florian Burchards, kierownik ds. rozwoju w HANSA-FLEX. Forma HF z powodzeniem udowodniła swoją funkcję i niezawodność w licznych testach. Wszystkie testy zostały przeprowadzone w akredytowanym laboratorium badawczym Międzynarodowej Akademii Hydrauliki (IHA) oraz w HANSA-FLEX, dzięki czemu wymagania normatywne zostały wyraźnie przekroczone.

Dostępność formy HANSA-FLEX.

Jest dostępna bez ograniczeń dla ciężkich i lekkich rozmiarów. Oprócz rur stalowych zgodnych z normą DIN EN 10305-4 w jakościach E235+N i E355+N (ST37.4 i ST52.4), można również formować rury ze stali nierdzewnej ocynkowane lub czarne. Ponadto dalsza obróbka praktycznie nie ma granic. W porównaniu z innymi rozwiązaniami do formowania, system formowania HANSA-FLEX oferuje bardzo krótką długość mocowania. Dzięki temu tuż po uformowaniu rura może zostać wygięta zgodnie z wymaganiami klienta.